Kategorie bloga
10 najlepszych pomysłów na prezent na drugie urodziny

10 najlepszych pomysłów na prezent na drugie urodziny


Kilkanaście dni przed urodzinami dziecka, rodzice rozpoczynają poszukiwania prezentu, co wbrew pozorom nie jest wcale takie łatwe. Maluchy to naprawdę wymagający solenizanci. O ile roczne dziecko powinno ucieszyć się z każdego prezentu, z dwulatkiem może być już nieco gorzej. Dzieci zaczynają mieć swoje preferencje co do zabawek. Chłopcy uwielbiają zabawę samochodami, kolejkami bądź układanie klocków, z kolei dziewczynki nie mogą rozstać się ze swoją ukochaną lalką. Nie jest to oczywiście regułą. Jeżeli Wasze  dziecko ma już jakieś zainteresowania, możecie je wykorzystać i wybrać prezent, który do nich nawiązuje. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla dziecka na drugie urodziny, przygotowaliśmy dla Was 10 podpowiedzi.

Ranking Rodzicowo.pl - 10 najlepszych pomysłów na prezent na drugie urodziny.

1. Drewniana kolejkaźródło: www.kimland.pl

Ta drewniana kolejka, to wspaniały prezent dla fanów kolejnictwa. Drewniana zabawka składa się z toru, lokomotywy i dwóch wagonów. Kolejkę możecie rozbudowywać, dokupując  inne ciekawe elementy. Oczywiście dwulatkowi wystarczy na początek jeden zestaw, więc nie musicie wydawać fortuny. 

2. Rowerek biegowy


Źródło: www.hulahop.pl

Drugie urodziny dziecka to idealny moment na zakup rowerka biegowego. Maluchy uwielbiają przebywać na dworze, a więc taki prezent urodzinowy powinien być strzałem w dziesiątkę. Dziecko odpycha się nóżkami i mknie do przodu. Przy zakupie rowerka biegowego zwróćcie uwagę na jego wielkość. Rowerek powinien być dostosowany do wzrostu dziecka.

3. Hulajnoga


Źródło: www.sport-shop.pl

Chyba każde dziecko marzy aby dostać hulajnogę na urodziny. To naprawdę trafiony prezent. Ruch na świeżym powietrzu  wpływa korzystnie na samopoczucie dziecka, a dodatkowo wzmacnia odporność. Bardzo fajnym pomysłem jest zakup hulajnogi również dla rodziców. Takie wspólne wyjście i jeżdżenie na hulajnogach, sprawi dziecku na pewno wiele radości. Świetnym rozwiązaniem są hulajnogi 3in1 lub 5in1. Wtedy mamy zarówno rowerek biegowy jak i regulowaną hulajnogę - rozwiązanie idealne :)

4. Laptop


Źródło: www.toysrus.pl

Idealne prezenty dla dzieci powinny zainteresować i zaciekawić na nieco dłużej. Co najbardziej lubią dzieci? To co zakazane, czyli pilot od telewizora czy też laptop rodziców. Dlatego kolorowy laptop, powinien spełnić oczekiwania każdego solenizanta. Komputer uczy kolorów, kształtów, cyferek, alfabetu, a dodatkowo gra i zachęca do zabawy.

5. Klocki


 Źródło: www.madreszkraby.pl

Pamiętacie jak lubiliście w dzieciństwie układać klocki?  Wasze dzieci na pewno też je polubią. Duża paczka kolorowych klocków, to trafiony prezent zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.  Dwulatek będzie potrafił już budować zamki i inne niesamowite budowle, a nie tylko je burzyć. Do wyboru mamy klocki drewniane, magnetyczne, lego, konkstrukcyjne. Dzieciaki będzie ograniczać tylko ich wyobraźnia!

6. Tablica – sztaluga


www.toysrus.pl

Niemalże wszystkie dzieci uwielbiają rysować, a taka profesjonalna tablica powinna sprawić im wiele frajdy i radości. Oprócz wspaniałej zabawy, może jakiś maluch odkryje w sobie ukryty talent. Nie zapomnijcie kupić także kolorowej kredy. Dodatkową zaletą tablicy jest to, że dzieciaki nie będą malować po ścianach ;) 

7. Trampolina


www.edufit.pl

Jeżeli macie ogródek, podwórko bądź duży ogród możecie kupić dziecku trampolinę. Ten wspaniały prezent to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Maluch będzie miał nie tylko wspaniałą zabawę, ale także gimnastykę, która przyda się każdemu dziecku. Jeśli macie dużo miejsca w domu czy mieszkaniu, możecie również kupić trampolinę domową.

8. Samochód zdalnie sterowany


Źródło: www.ramiz.hu

Autko zdalnie sterowane musi mieć chyba każde dziecko. Ten prezent możecie podarować nie tylko chłopcu, ale równie dobrze i dziewczynce. Jesteśmy przekonani, że młody tatuś będzie bawił się równie dobrze co maluszek.

9. Namiot tipi


Źródło: www.sprytnyskrzat.pl

Namiot zagwarantuje maluchom wspaniałą zabawę w zaciszu domowym. Dziecko będzie mogło się schować i bawić w swoim w swoim zakątku.  Pamiętajcie jak na krzesła nakładaliście koc, pod który się chowaliście? Namiot tipi to współczesna wersja tej naszej zabawy z dzieciństwa.

10. Książka


Źródło: www.livro.pl

Urodziny dziecka to wspaniała okazja aby podarować solenizantowi książkę. Cała Polska czyta dzieciom – pamiętacie takie hasło? Kolorowa książeczka zainteresuje każdego malucha, dwulatki za nimi przepadają.

Imprezy dla dzieci nie mogą obyć się bez prezentu. Jeśli nie mieliście pomysłu na podarunek dla solenizanta bądź solenizantki mamy nadzieję, że udało Wam się coś wybrać z zaproponowanych przez nas rzeczy.  Wszystkim życzymy udanej zabawy urodzinowej!


Komentarze