Kategorie bloga
5 najciekawszych zimowo-świątecznych książeczek dla dzieci

5 najciekawszych zimowo-świątecznych książeczek dla dzieci


Książka to wspaniały podarunek dla każdego dziecka. W dobie komputerów, smartfonów i telefonów komórkowych coraz częściej zapominamy o przeczytaniu dziecku chociażby krótkiej bajeczki na dobranoc. A to właśnie czytanie rozwija wyobraźnię dziecka, pozytywnie wpływa na jego rozwój i pozwala przenieść się do niesamowitego świata bajek. Czytanie książeczki pomaga zwiększyć zasób słów i uczy poprawnej polszczyzny. Niezależnie od tego czy Twoje dziecko dopiero raczkuje czy już chodzi do przedszkola, dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Jak widzicie czytanie niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści jak również jest to wspaniale spędzony czas rodzica z dzieckiem. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i cudowna zimowa aura za oknem to wspaniała okazja do powiększenia domowej biblioteczki malucha o ciekawe zimowo-świąteczne książeczki. Przygotowaliśmy dla Was i oczywiście dla Waszych pociech 5 ciekawych propozycji książek, które będą wspaniałą atrakcją dla dzieci.

5 najciekawszych zimowo-świątecznych książeczek dla dzieci 

  1. Wielka księga świąt Bożego Narodzenia – wydawnictwo Mac

Nasz pierwsza propozycja to wspaniała „Wielka księga świat Bożego Narodzenia”, która przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. W jej wnętrzu ukryte są cudowne opowiadania i wierszyki o tematyce świątecznej, które zainteresują każdego malucha. Oprócz tego znajdziecie tam teksty kolęd, które zachęcą Was do wspólnego śpiewania przy wigilijnym stole. Dodatkowo książeczka zawiera wiele ciekawych zagadek, labiryntów i łamigłówek, które pomogą rozwijać wyobraźnię i logiczne myślenie przedszkolaków, a także będą miłą formą spędzenia wolnego czasu.

 

źródło: mac.pl

  1. Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – wydawnictwo Babaryba

Zuzia to bardzo odważna gąska, która chce zdobyć gwiazdkę na świąteczną choinkę i w związku z tym w Wigilię wyrusza w daleką wyprawę. Oczywiście po drodze spotyka ją wiele niebezpiecznych sytuacji i w końcu gąska wpada w poważne tarapaty. Jednak te wszystkie niespodziewane przygody uświadamiają Zuzi na czym polega prawdziwa przyjaźń i jak wielka i wspaniała jest magia Świąt Bożego Narodzenia. Książka o gąsce Zuzi i pierwszej gwiazdce jest naprawdę wyjątkowa, zawiera wiele oryginalnych ilustracji, które wyglądają jakby były dopiero narysowane. Dodatkową jej zaletą jest dwujęzyczna wersja opowiadania. Maluchy na pewno będą z wielkim zaciekawieniem słuchały przygód tej małej, ale jakże odważnej i dzielnej gąski. Uważajcie tylko żeby same nie wybrały się w poszukiwania świątecznej gwiazdki.


źródło: www.smyk.com

  1. Wierzcie w Mikołaja – wydawnictwo Zakamarki

Naszą kolejną propozycją jest bożonarodzeniowa opowieść z dreszczykiem, która podzielona jest aż na 24 rozdziały. Można rzec, że jest to adwentowa książeczka. Zamiast słodkich czekoladek, każdego dnia czeka na Wasze maluchy inna niesamowita historia. A czy Wy wierzycie w Świętego Mikołaja? A może on jednak naprawdę istnieje? Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia niestety nie zawsze przebiegają tak jak byśmy sobie tego życzyli, co wspaniale opisane jest właśnie w tej książce. Gwiazdy betlejemskie ciągle gasną, choinki gubią igły jeszcze zanim zastaną doniesione do domu, a pyszne ciasta nie udają się nawet perfekcyjnym gospodyniom. Czy to na pewno zwykły zbieg okoliczności…? Przeczytajcie a sami się przekonacie.


źródło: czytam.pl

  1. Boże Narodzenie w Bullerbyn – wydawnictwo Zakamarki

Jeżeli książka „Dzieci z Bullerbyn” skradła serce Waszych maluchów to koniecznie musicie przeczytać im także „ Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Dzięki tej książce Wasze dzieci dowiedzą się jak wyglądają zwyczaje świąteczne w Skandynawii. Będą mogły porównać tamtejsze tradycje z tymi panującymi w Polsce. Kiedy w powietrzu unosi się zapach pierniczków wiadomo, że Wigilia zbliża się wielkimi krokami. Nadeszła więc najwyższa pora, aby dzieci w Bullerbyn zaczęły pomagać w przygotowaniach, oj będzie się działo!


źródło: www.empik.com

  1. Zima na ulicy Czereśniowej – wydawnictwo Dwie Siostry

Nasza ostatnia propozycja dedykowana jest najmłodszym dzieciom. „Zima na ulicy Czereśniowej” to kartonowa książeczka obrazkowa. W książce nie ma tekstu, tylko znajduje się duża a wręcz ogromna ilość ciekawych ilustracji, które potrafią zaciekawić każdego malucha. Nie znacie jeszcze ulicy Czereśniowej? Oj żałujcie! 


źródło: www.taniaksiazka.pl

Mamy ogromną nadzieję, że nasze powyższe propozycje przypadną Waszym dzieciom do gustu. A teraz wyłączcie już komputer i biegnijcie do pobliskiej księgarni, w której czekają na Was te cudowne i wyjątkowe książeczki. 

Zaglądajcie też na blog Rodzicowo.pl po kolejne książkowe propozycje :)


Komentarze