Kategorie bloga
Ranking najlepszych gier planszowych!

Ranking najlepszych gier planszowych!


Nie wiesz, jaką grę planszową kupić dla swojego dziecka? Nasz ranking  został stworzony z opinii mam. One najlepiej wiedzą, które gry wciągają dzieci w zabawę na wiele godzin. Nie kierujemy się tutaj popularnością producentów gier, nikogo nie reklamujemy. Polecamy!
 

Oto 10 gier, które cieszą się największą popularnością wśród dzieci i nie tylko. W zabawę wciągają się także dorośli :) 
 


 

Aby dokonać właściwego wyboru przedstawiamy krótkie charakterystyki każdej z gier. Wybierzcie tą, która najbardziej Wam odpowiada. A może macie już wszystkie?
 


1. Grzybobranie


Wiek: od 7 lat

Opis: Absolutny zwycięzca w naszym rankingu, najczęściej wymieniana przez mamy gra planszowa. Jest to gra rodzinna polegająca na zbieraniu do koszyczka jadalnych grzybów a odrzucania tych trujących. Najlepszy zbieracz zostaje Królem Grzybobrania
 www.empik.com                                                                                                 

 

 

2. Pędzące żółwie 

Wiek: od 4-5, 6-9 lat

Opis: Żółwie z pozoru leniwe i powolne, gdy tylko widzą na horyzoncie sałatę stają bardzo sprytnymi zwierzątkami. Potrafią nawet przebyć część trasy na skorupie innego żółwia. Gra polega na jak najszybszym dotarciu do sałaty i to nie w żółwim tempie. 
www.ceneo.pl

 

 

 

3. 5 sekund

Wiek: od 5 lat

Opis: Dla małych graczy lubiących adrenalinę. Zadaniem jest udzielenie trzech odpowiedzi na wylosowane pytanie w zaledwie 5 sekund (co zdecydowanie utrudnia zadanie). Do tego odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Kto pierwszy przejdzie całą planszę wygrywa!
 www.ceneo.pl


                                                                         

 

 

4. Monopoly Junior

Wiek: od 5 lat

Opis: Klasyczna gra Monopoly w wersji dla dzieci. Odnowiona, ciekawsza grafika na pewno spodoba się najmłodszym. Pomoże w bardzo przystępny sposób poznać podstawy ekonomii, liczenia i zarządzania pieniędzmi.
www.empik.com

 

 

 

 

5. Spadające Małpki

Wiek: od 5 lat

Opis: Gracze losują kolor patyczka, który mają wyciągnąć z palmy Trzeba to zrobić tak sprytnie, aby nie spadła żadna małpka. Nic tak nie ćwiczy zręczności i koncentracji.
www.empik.com

 

 

 

6. Bystre Oczko 

Wiek: od 3 lat

Opis: Gra ćwicząca pamięć, koncentrację, spostrzegawczość. Można w nią grać na kilka sposobów . Przykład: jedna osoba losuje kartę i opisuje co widzi na obrazku. Drugi gracz musi odgadnąć co jest na karcie przeciwnika i wskazać ten przedmiot na planszy.
www.smyk.com

 

 

 

7. Było sobie życie

Wiek: od 7 lat

Opis: Edukacyjna gra, która pozwala poznać tajemnice ludzkiego organizmu. Gracz musi odpowiadać na pytania, by zebrać wszystkie żetony z wizerunkiem Hemo. Na przeszkodzie będą stać mu wirusy, arcytrudne pytania i liczne pojedynki. W razie draki zawsze może liczyć na Mistrza.
www.empik.com

 

 

 

8. Zgadnij kto to? 

Wiek: od 6 lat

Opis: Zabawa polega na odgadnięciu postaci, którą wybrał sobie przeciwnik. Trzeba tak zadawać pytania, aby wyeliminować osoby niepasujące do opisu i w końcu odnaleźć tą właściwą. 
www.hasbro.com

 

 

 

 

9. Memory

Wiek: od 3 lat

Opis: Gra idealna do trenowania pamięci. Polega na tym, aby znaleźć dwie te same karty. Można w nią grać na różne sposoby. Istnieją również różne wersje gier memory. Wszystkie mają jedną cechę - trzeba przy nich mocno wysilić umysł.
www.empik.com

 

 

10. Double

Wiek: od 4 lat

Opis: Każdy gracz dostaje cztery karty, jedna zostaje na środku, a reszta w pudełku. Zabawa polega na odnalezieniu pary, do czterech swoich kart. Dziecko, które pierwsze to zrobi wygrywa.
www.gandalf.com.pl


Komentarze