Kategorie bloga
Nowość wydawnicza: Elementarz dla rodziców!

Nowość wydawnicza: Elementarz dla rodziców!


Poradników dla rodziców na temat wychowania dzieci napisano już mnóstwo. My sięgnęliśmy po „Elementarz dla rodziców”. Naszą uwagę przykuła okładka… ale przecież nie ocenia się książki po okładce.

więc co w środku? …prawdziwe skarby!


Bardzo cenne i tak właśnie, elementarne porady dla rodziców. Dzieli się nimi doświadczony ojciec, dlatego uznaliśmy tą książkę za bardzo wyjątkową i godną polecenia. Oparta jest na mądrości życiowej i własnym doświadczeniu. Zawiera w sobie bardzo prosty i zarazem konkretny przekaz dotyczący zasad wychowania dzieci. Elementarz, w sposób przystępny i momentami zabawny, uczy nas rodziców konsekwencji, stawiania granic, budowania autorytetu oraz okazywania miłości i nauki szacunku naszych dzieci. Porusza kwestie dotyczące wszystkiego, począwszy od pieluch, do okresu dojrzewania. Za podstawę szcześliwego dzieciństwa autor stawia szczęście rodziców.

Pewne zasady nie zmieniają się na przestrzeni lat. Każdy rodzic powinien przeczytać Elementarz. Nawet jeśli, niekoniecznie zgodzi się w proponowanymi rozwiązaniami, warto poznać uzyskaną wiedzę i spojrzenie autora na kwestię wychowania. 

Podręcznik ten - to dobre określenie - jest świetnie wydany. Przejrzysty, wzbogacony ciekawą grafiką i prywatnymi zdjęciami autora. Czyta się lekko. Właściwie możesz zacząć do środka, albo przejść do rozdział, który w danym momencie najbardziej Cię interesuje. 

Naszym zdaniem jest to też bardzo dobra propozycja na prezent. 

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wychowaniu dzieci, poszukaj warsztatów dla rodziców. To cenna wiedza przełożona na praktykę.

Komentarze