Kategorie bloga
56 – letnia kobieta chciała uśpić 3-miesięcznego wnuka przy użyciu suszarki! Niemowlę ma poparzone ciało.

56 – letnia kobieta chciała uśpić 3-miesięcznego wnuka przy użyciu suszarki! Niemowlę ma poparzone ciało.


56-letnia kobieta, mieszkanka powiatu żyrardowskiego usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 3-miesięcznego niemowlęcia. Babcia próbowała uśpić wnuka przy użyciu suszarki, co niestety doprowadziło do ciężkich poparzeń ciała.

22 marca, przegrzane niemowlę, kobieta wyniosła na dwór, co z kolei doprowadziło do hipotermii czyli zbyt szybkiego ochłodzenia organizmu w stosunku do jego zdolności homeostatycznych wytwarzania ciepła.

Babcię, która z nagim, płaczącym niemowlęciem wyszła na dwór zauważyła sąsiadka, która natychmiast zainterweniowała. Dziecko zabrano na oddział intensywnej opieki medycznej do warszawskiego szpitala. Lekarze stwierdzili ciężkie poparzenia głowy i szyi i jednoczesną hipotermię, ponieważ temperatura ciała niemowlęcia spadła do 27C.

Nieodpowiedzialna kobieta w dniu zdarzenia miała 1,2 promila alkoholu. Sąd na wniosek żyrardowskiej prokuratury, zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Zdajemy sobie sprawę, że usypianie niemowlęcia nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Jednak usypianie przy użyciu suszarki, nie jest na pewno dobrym pomysłem.


Źródło zdjęć: pixabay.com

Przygotowaliśmy dla Was przewodnik dla rodziców, który zawiera 6 cennych wskazówek – jak uśpić niemowlę?

  1. Stwórz odpowiednią atmosferę

Do snu nikogo nie można zmusić, jednak można stworzyć sprzyjającą atmosferę. Przed snem postarajcie się wyciszyć niemowlę, wyłączcie głośne zabawki, przyciemnijcie światło, nie hałasujcie. Jeśli w domu mieszkają także starsze dzieci, postarajcie się, aby zakończyły głośne zabawy i szaleństwa.

  1. Miś szumiś

Szumiące zabawki są naprawdę fenomenalne. Wielu rodziców no i oczywiście maluchów, jest nimi zachwycone. Pluszaki, z których wydobywa się delikatny szum morza, suszarki czy pralki, sprawiają, że niektóre dzieci usypiają w mgnieniu oka. Jeśli chcecie uśpić niemowlę wykorzystując szum, posłużcie się tym wydobywającym się z misia, a nie z prawdziwej, gorącej suszarki, która może tylko spowodować uszczerbek na zdrowiu.

  1. Kołysanka

Śpiewanie kołysanek potrafi zdziałać cuda. Przytulcie do siebie niemowlę albo połóżcie je w łóżeczku i cichym, spokojnym głosem śpiewajcie piosenki.

  1. Karmienie piersią

Karmienie piersią od wiek wieków działało na maluchy usypiająco. Jeśli karmicie dziecko piersią, problem wieczornego usypiania macie z głowy.

  1. Wózek/fotelik samochodowy

W niektórych przypadkach złotym środkiem jest wózek. Niemowlę bardzo często usypia w wózku podczas spaceru, dlatego też jeśli macie problem z wieczornym usypianiem dziecka, możecie wykorzystać ten cztero-kołowy pojazd. Pierwszy fotelik samochodowy, postawiony na podłodze może okazać się wspaniałą kołyską. Nie zapomnijcie przełożyć potem maluszka do łóżeczka.

       6. Otulacz

Doskonałym wynalazkiem, który bardzo pomaga w uśpieniu dziecka jest otulacz. Jednak sprawdza się on tylko w przypadku niemowląt, które lubią być tulone.  Każdy z nas lubi się w kogoś wtulić, do kogoś przytulić. Podobnie maluszki, podczas snu lubią być otulone. Nie mylcie jednak ze skrępowaniem.

Jak widzicie pomysłów, które pomogą Wam uśpić maluszka jest całe mnóstwo. Pewnie będziecie również zainteresowani artykułem, który pojawił się nieco wcześniej: 12 sposóbów na usypianie nowowrodka.

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne i po ciężkim dniu będziecie mieć chwilę na odpoczynek.


Komentarze