Kategorie bloga
9 rzeczy, które wydarzą się po urodzeniu dziecka

9 rzeczy, które wydarzą się po urodzeniu dziecka


Rodzicielstwo jest czymś cudownym, a zarazem czasami czymś brutalnym. Kiedy po raz pierwszy masz zostać mamą, przygotowujesz się do nowej roli, czytasz książki, uczęszczasz na zajęcia do szkoły rodzenia. Starsze mamy obdarowują Cię uśmiechem, kiedy widzą Twoją rosnącą kolekcję książek o ciąży i macierzyństwie. Czytasz, czekasz i przygotowujesz się  na spotkanie ze swoim dzieckiem. Potem maluch przychodzi na świat i okazuje się, że wszystkie plany i teorie legły w gruzach.

Oto 9 rzeczy, które wydarzą się po urodzeniu dziecka

1. Na początku nie będziesz spać dłużej niż dwie godziny pod rząd

Kiedy czytasz w mądrych książkach, że dzieci mają małe żołądki i muszą być karmione co dwie godziny, jakoś nie uświadamiasz sobie do końca, że dotyczy to też pory nocnej. Wyobraź sobie, że wybija godzina 21.00, a Twoje dziecko jest pełne energii i wigoru. Po raz pierwszy w życiu będziesz pracowała na 24-godzinnej zmianie. Nic dziwnego, że pierwsze tygodnie, a czasami nawet miesiące będą ciężkie i wyjęte z życia.

2. Kupka, siusiu ani wymioty nie będą Ci straszne

Za pierwszym razem możesz poczuć delikatne obrzydzenie. Drugi raz będzie łatwiejszy, a trzeci to już bułka z masłem. Z siusiu, kupką i wymiotami poradzisz sobie jak prawdziwy szef – wszystko pod kontrolą. Nawet te trzy, na pozór nieprzyjemne rzeczy, nie będą Ci straszne. Nawet o 3.30 w nocy poradzisz sobie ze wszystkim bez najmniejszego problemu.

3. Będziesz słyszeć "Czy Twoje dziecko śpi przez całą noc?"

Oj wiele osób będzie zadawało Ci to pytanie. Za pierwszym razem odpowiesz spokojnie, że niemowlę budzi się co 2-3 godziny, jednak dziesiąte i setne takie samo pytanie może wyprowadzić Cię z równowagi. Znajomi będą Cię pocieszać, że ich dwuletni syn śpi bez pobudki od 19:30 do 7:30. Napełni Cię to optymizmem!

4. Stracisz poczucie czasu

Niektóre dni będą się przypominać Dzień Świstaka - karmienie, zmienianie pieluchy, odbekiwanie i kapanie. I tak przez większość czasu. Tak, ziemia nadal będzie się kręcić wokół słońca, ale Twój świat będzie kręci się wokół Twojego małego, uśmiechniętego, gaworzącego maluszka.

5. Twoje ciało ... och, Twoje ciało

Ciąża i urodzenie nowego człowieka to nie lada wyczyn. Ciało kobiety do ciąży i porodu jest odpowiednio przystosowane, ale jednocześnie nikt nie wychodzi z tego bez szwanku. Poród zmieni Twoje ciało na wielu poziomach. Organizm młodej mamy potrzebuje czasu, aby wyzdrowieć po porodzie, i wrócić do dawnej kondycji. Czasami jednak warto zaakceptować pewne zmiany i potraktować je jako coś pięknego i wyjątkowego.

6. Twój dom będzie wyglądał na splądrowany

Kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy będziesz spała w nocy zdecydowanie za krótko. To naturalne, że będziesz potrzebowała drzemki w ciągu dnia. Kiedy przed porodem koleżanki będą Ci radziły, abyś spała kiedy dziecko śpi, uznasz to za niedorzeczne. Przecież możesz w tym czasie posprzątać, umyć naczynia lub wstawić pranie. Jednak codzienne obowiązki okażą się wyzwaniem, a w domu powstanie bałagan. Na początku będziesz tak zmęczona, że zamiast posprzątać będziesz wolała po prostu się zdrzemnąć. Jak temu zaradzić? Poproś o pomoc mamę, siostrę, przyjaciółkę, albo zatrudnij Panią do sprzątania, która pomoże Ci raz w tygodniu.   

7. Staniesz się trochę samotna

Jeśli Twój dom nie jest domem  z rodziną wielopokoleniową, gdy Twój partner pójdzie do pracy, zostaniesz sama z dzieckiem. To naturalne, że pojawią się niespodziewane fale samotności, tęsknota za spotkaniami z przyjaciółkami w klubokawiarni i wypadem na miasto. Nie przejmuj się, z biegiem czasu będziesz już lepiej zorganizowana!

8. Zaczniesz bać się jazdy samochodem

Kiedyś jazda samochodem sprawiała Ci przyjemność. Jednak wyprawa z niemowlęciem to nie lada wyczyn! Dziecko w foteliku samochodowym po 10 minutach jazdy zaczyna się nudzić, wiercić i próbuje uwolnić się z pasów. Końcowym rezultatem jest jej krzyk i płacz. Gorączkowo będziesz próbowała maluszka uspokoić, jednak najczęściej skończy się to zatrzymaniem na poboczu.  

9. Zrozumiesz powiedzenie „tak może kochać tylko mama”

Gdy zobaczysz po raz pierwszy swoje dziecko, poczujesz ogromną i niekończącą się miłość. Do rodziny i przyjaciół będziesz wysyłała niezliczoną ilość zdjęć i filmów. Chociaż będziesz doceniała czas bez dziecka i chwilę odpoczynku, bez przerwy będziesz myślała o swoim maluszku i za nim tęskniła.

Czy w Twoim życiu wydarzyło się te wszystkie 9 rzeczy? A może jeszcze coś innego Cię zaskoczyło? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzu! 

źródło: http://www.essentialbaby.com.au
Źródło zdjęcia: Pixabay.com


Komentarze