Kategorie bloga
Jak i gdzie zorganizować dziecku Mikołajki?

Jak i gdzie zorganizować dziecku Mikołajki?


Szósty grudnia, czyli Mikołajki to wyjątkowy dzień w roku. Dzieci już od samego rana wyczekują wizyty Świętego Mikołaja, który spełni ich najskrytsze marzenia i podaruje długo wyczekiwany prezent. W ostatnich czasach organizowanie imprez Mikołajkowych cieszy się coraz to większą popularnością. Rodzice dokładają wszelkich starań, aby przyjęcie było wspaniałą zabawą i niezapomnianym przeżyciem dla ich dziecka. Jeżeli nie masz pomysłu jak i gdzie zorganizować maluchowi Mikołajki, Rodzicowo.pl biegnie z pomocą!


źródło: http://www.partycharactersforkids.com

Gdzie można zorganizować Mikołajki?

Przedszkole

Jeżeli Wasze dziecko chodzi do przedszkola, problem macie prawie rozwiązany. Niemalże w każdym przedszkolu już kilkanaście dni przed tym wyjątkowym dniem, zaczynają się przygotowania do Mikołajek. Kilka tygodni przed 6 grudnia, odbywa się spotkanie rodziców, na którym dokładniej omawiane są szczegóły imprezy. Wszyscy zastanawiają się jakie prezenty podarować maluchom, co przygotować do jedzenia, jak przystroić salę no i oczywiście kto w cieli się w rolę Świętego Mikołaja. Jednak  nie wszystko jest takie proste jak mogłoby się wydawać, dzieci, aby dostać prezent muszą zaśpiewać piosenkę bądź wyrecytować wierszyk. Dla niektórych maluchów pojawienie się mężczyzny w czerwonym ubraniu jest niestety bardzo stresującą sytuacją, wszyscy wiemy, że zupełnie niepotrzebnie.

Szkoła

Przez kilka pierwszych lat nauki w szkole także organizowana jest impreza Mikołajkowa. Niestety starsze dzieci dowiadują się prawdy, że Święty Mikołaj mieszka w Laponii, a prezenty kupują im rodzice. W większości szkół 6 grudnia organizowane są przedstawienia i teatrzyki jednak najważniejszym momentem jest pojawienie się Mikołaja z wielkim workiem prezentów. Maluchy najczęściej dostają owoce, słodycze i jakiś drobny upominek.

Centrum handlowe

Duże galerie i centa handlowe starają się sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Nie zapominają także o najmłodszych, dlatego w grudniu Mikołaja możecie spotkać także w centrum handlowym. Dzieci mogą liczyć ma mały, słodki upominek, a także dodatkowo mogą sobie zrobić z Mikołajem zdjęcie, co dla maluchów jest dodatkową atrakcją.


źródło: pixabay.com

Sala zabaw

Jeżeli Twój maluch nie chodzi do przedszkola, a mimo wszystko chciałabyś, aby wziął udział w imprezie Mikołajkowej, możecie wybrać się do sali zabaw. Bawialnie zazwyczaj organizują wspaniałe atrakcje dla dzieci, zabawy, tańce i smaczne poczęstunki. Oczywiście punktem kulminacyjnym jest pojawienie się Świętego Mikołaja. Jeżeli chcecie mieć pewność, że dziecko będzie mogło uczestniczyć w tego rodzaju Mikołajkach, warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować miejsce.

Miasteczko Mikołaja

Wyobrażacie sobie radość Waszego malucha, który nagle znajduje się w miasteczku Świętego Mikołaja?  Biuro Świętego Mikołaja, zagroda reniferów, poczta Świętego Mikołaja – to tylko kilka z wielu atrakcji jakie na Was czekają. Taki wycieczka to wspaniały pomysł na miłe spędzenie czasu z najbliższymi. Świąteczne i kolorowe miasteczka możecie odwiedzić m.in. w wiosce Drzewina koło Trójmiasta, w miasteczku Dmosin pod Warszawą czy też w miejscowości Zator koło Wadowic.

Jeżeli nie mieliście pomysłu jak i gdzie spędzić z dzieckiem Mikołajki mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się pomocne. 6 grudnia to wyjątkowy dzień dlatego postarajcie się, aby Wasze dziecko spędziło go naprawdę w miłej, świątecznej atmosferze. Przecież maluchy na wizytę Świętego Mikołaja czekają cały rok!


Komentarze