Kategorie bloga
Język chiński dla dzieci - czy to dobra inwestycja w przyszłość?

Język chiński dla dzieci - czy to dobra inwestycja w przyszłość?


Czy aby na pewno nauka języka chińskiego jest dobrym pomysłem? We współczesnym świecie znajomość  języka obcego jest wręcz koniecznością. Osoby które poszukują pracy, kontaktują się z obcokrajowcami czy wyjeżdżają za granicę kraju dobrze zdają sobie z tego sprawę. Prawie podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej, pracodawca sprawdza umiejętność posługiwania się językiem angielskim. A co z chińskim? Czy warto inwestować czas i pieniądze w jego naukę?


źródło: pexels.com

Język angielski zawładnął całym światem, a jego podstawy zna prawie każdy z nas. Jednak od kilku lat, także język chiński zaczął cieszyć się ogromną popularnością. Niektórzy twierdzą, że w dalekiej przyszłości jego znajomość będzie wręcz obowiązkowa. W chwili obecnej coraz więcej rodziców zapisuje dzieci na jego naukę mając nadzieję, że zagwarantują im w ten sposób lepszy start w dorosłość. Język chiński dla dzieci w Warszawie jest już dosyć popularny.

Język chiński dla dzieci

 Język chiński należy do jednych z trudniejszych języków świata. Osoba dorosła lub ta w podeszłym wieku bez wątpienia będzie miała spore trudności z opanowaniem jego podstaw. Jednak dzieci, które bardzo szybko i w miarę łatwo chłoną wiedzę, nie powinny mieć z tym większych problemów. Dlatego jeśli rodzicom zależy, aby maluchy posługiwały się językiem chińskim już w wieku przedszkolnym powinni zatroszczyć się o ich edukację w tym kierunku.

Język chiński w przedszkolu

Wiecie, że niektóre państwowe przedszkola, np. w Rzeszowie oferują maluchom bezpłatne zajęcia języka chińskiego? Już w 2012 roku chińska studentka zapoznawała Rzeszowskie maluchy z podstawami tego niełatwego języka. Niestety niewiele państwowych przedszkoli zapewnia takie zajęcia dodatkowe dla dzieci. Jeżeli jednak mieszkacie w większym mieście, możecie zapisać dziecko do prywatnego przedszkola, w którym odbywają się zajęcia z języka chińskiego. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek.

Szkoły językowe dla dzieci

W wielu miastach Polski znajdują się szkoły języka chińskiego, do których możecie zapisać dzieci już od  5 roku życia. Zajęcia najczęściej prowadzone są w języku chińskim, dzięki czemu maluchy mają okazję osłuchania się z tym językiem. Nauczyciele organizują wiele zabaw, które pomagają dzieciom w oswojeniu się z nowymi słówkami. Bo jak wiadomo, nauka przez zabawę potrafi być bardzo efektywna. Nieco starsze dzieci, uczą się także pisania i czytania znaków chińskich. Pamiętajcie, że szkoły językowe dla dzieci w swoim mieście znajdziecie na Rodzicowo.pl - możecie wyszukać je filtrując miasto, język, wiek dzieci. Macie również możliwość porównania wybranych szkół.

Język chiński online

Osoby, które mieszkają w mniejszym mieście i nie mają możliwości zapisania dzieci na zajęcia dodatkowe z języka chińskiego, mogą skorzystać z nauki chińskiego online. Wystarczy, że chwilkę poszukacie, a z całą pewnością znajdziecie wiele ciekawych stron, które pomogą maluchom w oswojeniu się z tym nowym językiem. Na dzieci czeka wiele gier, łamigłówek i zagadek oczywiście polsko-chińskich. Kiedy podstawy zostaną już chociaż w małym stopniu opanowane, możecie poczynić kolejny krok a mianowicie wykupić dziecku korepetycje online. Wielu wykwalifikowanych nauczycieli oferuje lekcje dla dzieci przez internet. Co naprawdę jest bardzo fajnym pomysłem.

Czy aby na pewno warto?

Wielu rodziców, może zadawać sobie pytanie czy naprawdę warto inwestować w naukę języka chińskiego? Czy znajomość anielskiego nie wystarczy? Oczywiście takie kursy i korepetycje wymagają dużego poświecenia. Zawożenie i odwożenie malucha, odrabianie lekcji, nauka w domu no i oczywiście nie zapominajmy, że takie zajęcia są płatne. Znajomość języka angielskiego na uczelniach i w wielu miejscach pracy jest czymś oczywistym.

Dlatego jeśli chcecie zapewnić dziecku lepsze perspektywy i lepszy start w przyszłość, to w takim przypadku naprawdę warto już od najmłodszych lat zatroszczyć się o jego rozwój w tym kierunku.


Komentarze