Kategorie bloga
Kobieta o wielkim sercu! Mama, która wychowała aż 19 dzieci!

Kobieta o wielkim sercu! Mama, która wychowała aż 19 dzieci!


Danuta Ulidowicz to niesamowita kobieta, która w przeciągu 34 lat wychowała aż 19 dzieci. Pani Danuta to najdłużej pracująca mama zastępcza na świecie!  „SOS Wioski Dziecięce” to pozarządowa organizacja dobroczynna, która pomaga osieroconym i opuszczonym dzieciom. Działa w 135 krajach, także w Polsce.


Źródło zdjęć: wioskisos.org.

Pani Danuta zapytana o to, co było najtrudniejsze w wychowaniu tak dużej ilości dzieci, odpowiedziała : „Najtrudniejsze było zacząć. Ale jak już się zaczęło trzeba było skończyć”. Ta wspaniała  kobieta miała oczywiście obawy, bała się czy sobie poradzi sobie z traumą dzieci. Jednak wszystko potoczyło się pozytywnie. Przez 34 lata liczba podopiecznych wynosiła aż 19 osób. Pani Danuta razem ze swoimi dziećmi  stworzyła wspaniały dom, pełen miłości, szczęścia, wsparcia i uśmiechu. Teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę i wypoczynek. Jednak miejsce tej kobiety o jakże wielkim sercu nie pozostanie puste, zajmie je druga, młoda mama.

Stowarzyszenie „SOS Wioski Dziecięce” cały czas szuka nowych mam, chcących nieść pomoc. W chwili obecnej może zostać przyjętych aż 7 kobiet, które będą chciały stworzyć dzieciom nowy dom.

Pani Danuta uważa, że trzeba nieść pomoc innym, słabszym, a przecież dzieci są takie bezbronne. Dzieci muszą czuć się kochane, muszą czuć że starsi o nich zabiegają. A kiedy tego nie ma, niestety na twarzach tych słodkich maluchów nie pojawi się uśmiech.  Dzieciom trzeba pokazać, że są godne aby mieć w pełni szczęśliwe dzieciństwo. Jeśli pojawiły się gorsze chwile, Pani Danuta i tak zawsze starała się szukać pozytywnych stron i patrzeć na wszystko z optymizmem.

Mimo iż jedne dzieci przychodziły, a drugie odchodziły z domu, ta wyjątkowa kobieta cały czas jest wspaniałą mamą dla całej 19. Niektórzy pozakładali już swoje rodziny, a Pani Danuta doczekała się już nawet 5 wnucząt.

Ambasadorkami stowarzyszenia „SOS Wioski Dziecięce” są Natalia Kukulska i Anna Dereszowska, które z całego serca wspierają wszystkie dzieci i są bardzo dumne ze wszystkich kobiet, które niosą pomoc!


Komentarze