Kategorie bloga
Nauka potwierdza, że ludzie absorbują energię od innych

Nauka potwierdza, że ludzie absorbują energię od innych


Jednego dnia jesteście pełni energii i moglibyście przenosić góry, a drugiego nie macie nawet siły wstać z łóżka?  Chyba każdy z nas czuł się czasami tak, jak ktoś inny zabrałby mu całą energie i moc. Zapewne nie przywiązywaliście nigdy do tego większej uwagi, tłumaczyliście sobie, że dzisiaj jest gorszy dzień albo niższe ciśnienie. A może warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić, dlaczego tak się dzieje?

Badania naukowe potwierdzają, że ludzie absorbują energię od innych osób.
"Wszystko jest energią" to jeden z głównych aksjomatów nauki, a istoty ludzkie nie są obce transformacjom energetycznym.

Bioenergetyka to nauka z pogranicza biochemii i biofizyki, która bada zachowanie energii w organizmach żywych i ekosystemach. Na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech, przeprowadzono bardzo interesujące badanie, które dowodzi, że rośliny mogą absorbować energię od innych roślin. Lekarz i terapeuta Olivia Bader-Lee, dokładnie przyjrzała się wynikom jakie otrzymano.

Do badania zostały wykorzystane algi, a w szczególności Chlamydomonas reinhardtii. Odkryto, że oprócz fotosyntezy, algi mają również alternatywne źródło energii, a mianowicie pochłaniają energię od innych alg.

Według Badera-Lee nasze ciała są jak gąbki, absorbują energię, która nas otacza. "To właśnie dlatego, niektórzy ludzie czują się nieswojo, gdy znajdą się w grupie z mieszaniną energii i emocji". "Ciało ludzkie jest bardzo podobne do rośliny, która pochłania energię niezbędną do odżywienia swojego organizmu, pobudzenia i zwiększenia ilości kortyzolu"- kontynuuje Bader-Lee.

Dlatego też nastrój wielu osób może ulegać zmianie, co prowadzi do nerwowości, stresu, złości, lęku, smutku, ale także radości, uśmiechu i optymizmu. Bader-Lee twierdzi również, że człowiek utracił połączenie z naturą. A to właśnie od niej ludzie mogliby czerpać ogromne ilości pozytywnej energii.  Duch jest także energią, a to co uważamy za coś „nadprzyrodzonego", jest niczym innym jak manifestacją różnych energii na świecie.

Zapewne każdy słyszał o bioenergoterapeutach, którzy to za pomocą dłoni przekazują swoją energię innym ludziom. Niektórzy podchodzą do tej kwestii z przymrużeniem oka, a inni głęboko w to wierzą. Ten rodzaj medycyny niekonwencjonalnej ma zarówno swoich przeciwników i zwolenników. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Źródło: http://tinnuochan.com


Komentarze