Kategorie bloga
Osobowość dziecka a znak zodiaku

Osobowość dziecka a znak zodiaku


Osobowość dzieci jest dla rodziców jedną wielką zagadką, a wychowanie nie jest wcale takie łatwe jak niektórym mogłoby się wydawać. Rodzice nie są w stanie przewidzieć pewnych reakcji i scenariuszy. Jednak jest pewien sposób, który chociaż w pewnym stopniu pozwoli dowiedzieć się więcej na temat osobowości dziecka. Czasami wystarczy spojrzeć na ich znaki zodiaku.

Co znaki zodiaku mówią o osobowości dziecka?

Koziorożec (22 grudnia - 20 stycznia)

Dzieci spod znaku Koziorożca mają „stare dusze”. Czasami może Ci się wydawać, że ich wnętrze jest bardzo dojrzałe i mądre. Przyciągają starszych znajomych i uwielbiają spędzać czas z mamą i tatą. Są ambitni i pracowici, stabilni i konsekwentni. Konsekwencja dla dzieci spod znaku Koziorożca jest kluczowa. Ich determinacja jest ogromna, ale może to również oznaczać, że są uparci i nie lubią większych zmian. Doceniaj miłość małego Koziorożca!

Wodnik (21 stycznia - 19 lutego)

Niezależne i posiadające ogromne zapotrzebowanie na przestrzeń osobistą. Dzieci  spod znaku Wodnika nie są osobami, które pragną fizycznej bliskości. Nie miejcie im za złe, gdy nie chcą się do Was przytulać, one po prostu są zbyt zajęte odkrywaniem i poznawaniem świata. Przygoda to ich drugie imię. Możecie spodziewać się buntu, jeśli będziecie chcieli trzymać za rękę swojego małego Wodnika. Pozwólcie sobie na niezależność  i pamiętajcie, że „tradycyjna ścieżka” według Wodnika nie jest najlepszą drogą.

Ryby (20 lutego - 20 marca)

Dzieci Ryby są bardzo uczuciowe, emocjonalne i  wrażliwe. Można powiedzieć, że mają serce na dłoni i każdemu okazują współczucie i troskę. Czasami nie zdają sobie sprawy, że same są bezbronne. Podobnie jak prawdziwa, żywa ryba, Twoje dziecko może być trochę nieśmiałe i od czasu do czasu może szukać schronienia w kryjówce. Dzieci spod tego znaku mają bogatą i fantazyjną wyobraźnię,  wyróżniają się bardzo delikatną osobowością. Dlatego otocz je troską i wielką miłością!

Baran (21 marca - 20 kwietnia)

Jeśli Twoje dziecko jest spod znaku Barana, dodatkowa kofeina nie będzie Ci potrzebna. Dzieciaki te są bardzo energiczne  i chciałyby odkryć i poznać dosłownie wszystko. Są to urodzeni przywódcy, którzy mogą szybko ulec frustracji, gdy coś nie idzie po ich myśli. Jednak kilka zachęcających i motywujących słów może szybko naładować Twojego malucha. Dzieci spod znaku Barana uwielbiają oklaski!

Byk (21 kwietnia - 21 maja)

Dzieci spod znaku Byka są bardzo uparte, silne i mocne – dosłownie i w przenośni. Rzadko chorują, a ich temperament i miłe usposobienie sprawiają, że są sympatyczni pomimo ich dość trudnej natury. Dajcie im poczucie stabilności, której tak bardzo pragną i potrzebują. A kiedy Twój Byk pokaże rogi, najlepszym wyjściem będzie spokojna i wyciszająca rozmowa.

Bliźnięta (22 maja - 21 czerwca)

Dzieci spod znaku Bliźniąt mają wiele różnorodnych zainteresowań, które się ciągle zmieniają. Ich towarzyska osobowość sprawia, że ​​chcą o tym wszystkim z Wami porozmawiać, a więc musicie nauczyć się słuchać. Na szczęście Bliźnięta są towarzyskie i zabawne, jednak czasami będziecie czuli się  wyczerpani, starając się za nimi nadążyć. Twój mały Bliźniak bardzo szybko zmienia preferencje i zainteresowania – nie będziesz się nudzić!

Rak (22 czerwca - 22 lipca)

Dzieci spod znaku Raka są bardzo wrażliwe, a kiedy uczucia zaczynają ich przytłaczać, wycofują się tak jak zrobiłby to prawdziwy, mały rak. Bardzo łatwo jest ich zranić, więc zwracajcie uwagę na to co mówicie. Jednak ich wrażliwość jest także zaletą, ponieważ ich serca są bardzo miękkie i zrobione ze złota. Dzieci te są bardzo troskliwe i pomocne. Czasami wolną samotność od towarzystwa innych osób.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Dzieciaki te są prawdziwymi lwiątkami, a Ty na pewno niejednokrotnie usłyszysz ich ryk. Są bardzo uparte, a ich pomysł jest zawsze najlepszy. Dzieci spod znaku Lwa lubią być numerem jeden, co może czasem utrudniać funkcjonowanie w grupie. Chcą być najlepsi we wszystkim, lubią czuć się najważniejszymi i uwielbiają pełnić rolę przywódców.

Panna (23 sierpnia - 23 września)

"Doskonałość" to słowo, które charakteryzuje dzieci spod znaku Panny. I to nie dlatego, że są doskonałe, ale dlatego, że nigdy nie spotkasz osoby, która tak ciężko pracuje na ten status jak one. Są zazwyczaj schludne i wymagające.  Dzieci te są bardzo pomocne i zrobią wszystko, aby ich otoczenie było spokojne i uporządkowane. Utrzymywanie stałej rutyny i delikatne przypominanie im, że wykonują świetną robotę i że kochasz ich bez względu na wszystko jest mile widziane.

Waga (24 września - 23 października)

Większość rodziców z ust swojego dziecka słyszy: "to niesprawiedliwe!", ale rodzice dzieci z pod znaku Wagi będą słyszeć to zdecydowanie częściej. Maluchy te są wrodzonymi poszukiwaczami równowagi i harmonii, zawsze można z nimi dojść do porozumienia i osiągnąć kompromis.  
Niestety, jeśli wprowadzisz zasadę, którą  będą uważać za niesprawiedliwą, może rozpętać się kłótnia. Uwielbiają muzykę, a więc pozwól im tańczyć i obserwuj jaką sprawia im to radość.  

Skorpion (24 października - 22 listopada)

Dzieci spod znaku Skorpiona są bardzo wrażliwe psychicznie. Posiadają umiejętność "czytania" ludzi i sytuacji. Nie zawsze wiesz, co myślą lub czują, ponieważ są bardzo skrytymi osobami.
Twój mały Skorpion jest wyposażony w „żądło”, którego nie zawaha się użyć, gdy poczuje się  skrzywdzony. Dzieciaki te są bardzo odważne i niczego się nie boją, ponieważ ufają swoim instynktom.

Strzelec (23 listopada - 21 grudnia)

Dzieci spod znaku Strzelca mają ciepłą i słoneczną osobowość. Niezależnie od tego, gdzie się pojawią, zarażają entuzjazmem. Ich  optymizm nie ma końca, co jest wspaniałą cechą - dopóki nie wiąże się z podejmowaniem ryzyka. Dzieci te są tak pewne, że wszystko potoczy się pozytywnie, że czasami nawet nie biorą pod uwagę możliwych negatywnych konsekwencji. Są bardzo niezależne i zawsze powiedzą Ci co myślą, nawet jeśli jest to bolesne.

Wychowywanie dzieci nie jest prostym zadaniem, jednak im lepiej zrozumiemy nasze dzieci, tym lepszymi będziemy rodzicami.

źródło: http://www.essentialbaby.com.au


Komentarze