Kategorie bloga
Pięć rodzicielskich porad z całego świata! – koniecznie przeczytaj!

Pięć rodzicielskich porad z całego świata! – koniecznie przeczytaj!


Lisa Lewis, pediatra i autorka książki "Feed the baby Hummus", 20 lat temu po raz pierwszy zaczęła badać różnice kulturowe w technikach wychowywania dzieci na całym świecie. Metody, które odkryła mogą przenieść korzyści wszystkim dzieciom, niezależenie od pochodzenia.

To co odkryła było naprawdę zaskakujące. Doktor zauważyła wyraźne różnice w sposobie, w jaki rodzice na całym świecie wychowują swoje dzieci. Lisa Lewis chce podzielić się ze wszystkimi rodzicami swoimi spostrzeżeniami, jednak nie poleca ona jednej konkretnej techniki i nie neguje drugiej - po prostu chce poinformować rodziców, że istnieją różne opcje.

Oto pięć wskazówek z całego świata, z którymi spotkała się dr Lewis:

1. Pozwól dziecku spać ze sobą

Kiedy dr Lewis została rodzicem, podążyła za własnymi libańskimi korzeniami i przyjęła metodę spania, w której to dziecko ma oddzielny obszar do spania, taki jak łóżeczko lub kołyskę, która znajduje się w pokoju rodziców. Spanie z dzieckiem w jednym łóżku zwiększa ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt, dlatego też Lisa Lewis nie praktykowała tego sposobu. Metoda ta różni się znacznie od metod stosowanych przez rodziców w USA, gdzie dzieci śpią, budzą się i płaczą w osobnym pokoju.

2. Nakarm swoje dziecko przyprawionym, smakowitym jedzeniem

Powszechnym przekonaniem rodziców jest to, że niemowlęta muszą jeść bardzo mdłe, nieprzyprawione jedzenie. Jednak Dr Lewis podczas swoich licznych podróży po świecie odkryła, że dzieci mogą jeść smakowe jedzenie już w bardzo młodym wieku. Podobnie uważa Tamara Melton, dietetyczka z Akademii Żywienia i Dietetyki, która zgadza się, że wprowadzenie do diety małych dzieci różnych pokarmów jest naprawdę istotne. Aby zachęcić maluchy do spróbowania nowych smaków i przypraw, dr Lewis zaleca dodanie jogurtu, który sprawi, że smak nie będzie tak silny i wyrazisty.

3. Przyjrzyj się bliżej produktom, z których korzystasz

Dr Lewis od lat prowadzi badania dotyczące chemikaliów, na które dzieci są narażone. Bada jaki mogą mieć one wpływ na ich rozwój i zdrowie. Dr Lewis, uważa, że należy zwracać uwagę na skład produktów z jakich korzystamy. Jako przykład przytacza krem  przeciwsłoneczny, który pięknie pachnie, a tym samym wypełniony jest chemikaliami. Lisa Lewis nauczyła się od innych kultur, że zamiast niego można zastosować olej kokosowy, który nie zawiera żadnych chemikaliów. To samo tyczy się innych produktów przepełnionych chemikaliami.

4. Możesz dać dziecku wodę

Naukowcy z Amerykańskiej Akademii Pediatrii twierdzą, że nie powinno się podawać niemowlakom wody. Jednak w okresie swojej praktyki dr Lewis powiedziała: "Widziałam, jak wiele matek daje dzieciom wodę, bo czują, że jej potrzebują”
Doktor uwzględnia różnicę kulturową i zaleca, aby mamy dawały swoim dzieciom 10 ml wody dwa razy dziennie - jednak nie więcej. Chociaż technika ta nie została zbadana, dr Lewis nie dostrzegła żadnych dowodów na to, że ta ilość wody może być szkodliwa dla dziecka.

5. Misie pluszowe mogą pomóc zmniejszyć lęk separacyjny

Kiedy dr Lewis była w Wielkiej Brytanii, zauważyła, że pluszowe misie są bardzo popularne. Podobno misie dają poczucie komfortu, a także łagodzą lęki, niepokój.Co ciekawe Brytyjczycy swoje misie z dzieciństwa mają nawet w życiu dorosłym.

Źródło: https://www.independent.co.uk


Komentarze