Kategorie bloga
Mały chłopiec z rzadką chorobą – jego kości pękają przy każdym upadku

Mały chłopiec z rzadką chorobą – jego kości pękają przy każdym upadku


Czteroletni chłopiec zmaga się z niespotykaną chorobą. Jego kości są niesamowicie kruche i pękają niemalże przy każdym upadku. Kieran Dube jest pełen radości życia, pomimo tego, że zdiagnozowano u niego Osteogenesis Imperfecta typu V, która powoduje, że jego kości łamią się równie łatwo jak szkło. Chłopiec urodził się w 2014 roku i od tego czasu doznał aż 13 złamań. Mimo młodego wieku, Kieran jest świadomy swojego stanu zdrowia i potrzeby zachowania szczególnej ostrożności.

(Zdjęcie: Rachel Dube / SWNS.com)

Nieprzyjemna diagnoza dotycząca stanu zdrowia Kierana, pojawiła się mimo iż jego mama Rachel Duble ciążę przechodziła wręcz podręcznikowo. Pewien czas po porodzie, rodzina uświadomiła sobie, że Kieran nie może  podnosić główki, a także przestał używać jednego ramienia. Dziecko zostało zabrane na  dokładne badania. Lekarze początkowo sądzili, że Kieran zmaga się z  Rickettsią, jednak ostatecznie zdiagnozowano u niego kruchą chorobę kości. Diagnozę postawiono gdy maluszek miał siedem miesięcy.

Drobne wypadki, które dla zdrowego czterolatka nie są niczym groźnym, dla Kierana  mogą mieć o wiele bardziej poważne konsekwencje. Jego kości są tak kruche, że kiedyś złamał rękę spadając z kanapy. Mama Rachel, z Eastfield w North Yorks powiedziała: "Jego kości są jak szkło. Jeśli upadnie, pękają. Kiedy został zdiagnozowany pomyślałam: to koniec, koniec życia. Jednak tak wcale nie jest. Martwimy się, wszystko musi kontrolować i sprawdzać. Kieran upadł z sofy i złamał rękę, wpadł na kaloryfer i złamał obojczyk. Jego rodzeństwo uwielbia skakać na trampolinie, jednak on nie może bawić się z braćmi."

Do tej pory Kieran uległ złamaniu 13 razy, co według Rachel za każdym razem było przerażające. Jej syn aż 10 razy w roku musi pojawić się na wizycie w szpitalu. "Kiedy chłopiec został zdiagnozowany, powiedziano nam, że może nigdy nie chodzić. Nie wiedzieliśmy jak to wszystko na niego wpłynie.  W jego kościach brakuje kolagenu, co oznacza, że jego kości są dużo słabsze i bardziej kruche.

Mimo wszystko, Kieran ma bardzo  ciekawy i pozytywny charakter. Ma obsesję na punkcie autobusów, a niedawno, podczas Świąt Wielkanocnych został zaproszony przez kierowcę autobusu do odwiedzenia składu EYMS Hull. Chłopiec był naprawdę bardzo szczęśliwy!

źródło: http://metro.co.uk


Komentarze