Kategorie bloga
Nie dotykaj mojego dziecka! – kontrowersyjny napis wywołał burzę

Nie dotykaj mojego dziecka! – kontrowersyjny napis wywołał burzę


Dla kobiet będących w ciąży, dotykanie ich brzucha przez nieznajome osoby jest jedną z gorszych rzeczy. Jednak dla wielu z nich, zdecydowanie bardziej denerwujące okazuje się dotykanie narodzonych już dzieci!

Jedna z mam, która ewidentnie była już zmęczona zbliżaniem się obcych kobiet do jej dziecka, postanowiła umieścić na wózku plakietkę, której głównym przekazem będzie napis „nie dotykać”. Kobieta przyczepiła do wózka etykietkę z napisem "Nie dotykać, twoje zarazki są dla mnie za duże", a zdjęcie umieściła w internecie na Facebooku.


źródło: Breastfeeding Mama Talk – Facebook

Na post w bardzo szybkim czasie zareagowało aż 9000 osób, pojawiło się 1000 tysięcy komentarzy. Oczywiście zdania i opinie rodziców były podzielone. Niektórzy zaakceptowali i poparli dość kontrowersyjny  znak, z kolei część osób stwierdziła, że ludzie są nadopiekuńczy w stosunku do swoich dzieci.

Jeden z internautów napisał: "Dzieci potrzebują zarazków, ich ciało musi nauczyć się walczyć z chorobą".

Wiele osób stwierdziło, że niektórych maluchów nie można dotykać z powodów medycznych. Niemowlę mogło urodzić się przedwcześnie lub jest bardzo podane na zakażenie.

- "Mój syn urodził się z poważnymi wadami serca i poddawany jest operacjom" - wyjaśnił jeden z rodziców. „ Ma więc osłabiony układ odpornościowy. To przykre, że trzeba przyczepić taki znak, aby ludzie coś zrozumieli”

Inni argumentowali, że nie zawsze chodzi o zarazki, czasami po prostu rodzice nie chcą, aby dziwni ludzie wkraczali w ich osobistą przestrzeń.

"Nie boję się zarazków, po prostu nie lubię przerażających, nieznajomych próbujących dotknąć moje dzieci! Ludzie, trzymajcie ręce z daleka "

W zeszłym roku para Nicole i ShaneSifrit ostrzegli innych rodziców, aby nie pozwalali ludziom całować ich dziecka. Ich córka, osiemnastodniowa Mariana ReeseSifrit zmarła po kontakcie z wirusem wywołującym opryszczkę, który doprowadził do wirusowego zapalenia opon mózgowych.

źródło” https://ww.independent.co.uk


Komentarze