Kategorie bloga
Jak wybrać maskę antysmogową dla dzieci?

Jak wybrać maskę antysmogową dla dzieci?


Dużymi krokami zbliżamy się do chłodnego i nielubianego okresu jesienno-zimowego. Cieplejsze ubrania, czapki, szaliki, ciepłe buty wracają z pawlacza. Ale to nie wszystko. Ostatnio w naszym codziennym ubiorze pojawiło się też coś zupełnie nowego. Coś co powinniśmy nosić, a w niektórych regionach Polski, nawet musimy. Jest to maska antysmogowa.

Niestety Polska jest w niechlubnym rankingu krajów przodujących w zanieczyszczeniu powietrza smogiem, dlatego w sposób szczególny powinniśmy zadbać o nasze zdrowie. W okresie grzewczym wzrasta ilość groźnych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza, które w utajnieniu sieją spustoszenie w organizmie. Najbardziej narażone są niestety nasze dzieci, które będąc aktywnymi wdychają niebezpieczne substancje, w skrócie mówiąc smog.

Co znajduje się w smogu?

Co w takim smogu się znajduje? Benzopireny, opary szkodliwe toksyny, uwalniające się ze spalania plastiku i innych nie przeznaczonych do palenia przedmiotów. Objawem wpływu smogu na nasz organizm może być obniżenie samopoczucia, bezsenność, drażliwość.

Chcąc uchronić nasze dzieci oraz samych siebie przed szkodliwym wpływem smogu na nasze życie, zachowanie, samopoczucie konieczne jest noszenie masek antysmogowych, które w sposób skuteczny ograniczają przedostawanie się szkodliwych gazów, pyłów, alergenów do organizmu.

Z czego zbudowana jest maska antysmogowa?

Maska antysmogowa firmy SmoGa przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego przed cząstkami stałymi i ciekłymi takimi jak: benzopiren, opary, dym tytoniowy, alergeny, szkodliwe toksyny znajdujące się w powietrzu. Jest kompletnym sprzętem ochronnym, gotowym do natychmiastowego użycia. Maska wyposażona jest w wymienny filtr węglowy. Co ważne - jest ona przeznaczona dla jednej osoby i nie może być odstępowana innym.

Maski SmoGa wykonane są z bezpiecznej polskiej bawełny z certyfikatem jakości Oeko-Tex nadany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna nawet dla malutkich dzieci. Sercem maski jest filtr SmoGa N99, który składa się z pięciu warstw oraz zatrzymuje pyły PM 10, PM 2,5.Węgiel aktywny w włókninie filtruje i neutralizuje najbardziej rakotwórcze gazy obecne w powietrzu. Maski SmoGa (filtry stosowane) zostały poddane wnikliwym badaniom przez niezależny instytut badawczy: Nelson Laboratories.

Jak wybrać odpowiednią maskę antysmogową?

Firmy produkujące maski w swojej ofercie proponują przyjemne dla oka zestawy kolorystyczne, ciekawe wzory i tkaniny. Każdy wybierze odpowiednią dla siebie. Najważniejszym kryterium przy wyborze maski jest jednak jej rozmiar oraz to czy dana maska (a dokładnie filtr znajdujący się wewnątrz maski) posiada certyfikat.

Widok osób w maskach w Krakowie czy Warszawie już nikogo nie dziwi. Każdy z nas stara się chronić przed smogiem jak tylko może. Gdy z kominów wydobywa się dym, nie musimy ograniczać swojej aktywności na wolnym (bo niestety nie świeżym) powietrzu. Zabezpieczmy siebie i swoje dzieci i ruszajmy w miasto poszukać atrakcji dla dzieci!

Maski antysmogowe firmy SmoGa znajdziecie na stronie www.smoga.pl lub na Rodzicowo.pl - SmoGa.
Warto wspomnieć że firma SmoGa jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek szale i chusty antysmogowe. Przeznaczone są one dla dorosłych oraz dla dzieci. Wewnątrz takiego szala znajduje się filtr N99.

Komentarze