Kategorie bloga
Prawie połowa rodziców w Wielkiej Brytanii nie obawia się skutków działania słońca. Jak chronić dzieci przed oparzeniami słonecznymi?

Prawie połowa rodziców w Wielkiej Brytanii nie obawia się skutków działania słońca. Jak chronić dzieci przed oparzeniami słonecznymi?


Według najnowszej ankiety, prawie połowa rodziców w Wielkiej Brytanii nie martwi się o niebezpieczeństwo, jakie może przynieść przebywanie dzieci na słońcu. Spędzanie przez najmłodszych czasu wolnego pod gołym niebem wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami.

Ankieta przeprowadzona została pośród 2000 osób dorosłych w Wielkiej Brytanii, którzy mają dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Wyniki są nieco zaskakujące. Ponad 47% rodziców nie martwi się i nie przywiązuje uwagi do szkodliwego promieniowania słonecznego. Dwie trzecie rodziców powiedziało, że nigdy nie wiedzą jaką ilość kremu słonecznego można zastosować w przypadku dzieci.

"Wiemy, jak trudnym wyzwaniem może być ochrona maluchów przed słońcem" - powiedziała Charlotte Blanchard, dyrektor generalna Wielkiej Brytanii i Irlandii w Garnier Ambre Solaire, która zleciła badanie." Zastosowanie kremu do opalania to wyzwanie dla niektórych rodziców. Po jego zastosowaniu rodzice martwią się, czy zastosowali wystarczającą ilość i zastanawiają kiedy nałożyć kolejną warstwę.”

Dalsze dane z British Skin Foundation wskazują, że co najmniej 100 000 nowych przypadków raka skóry jest diagnozowanych w Wielkiej Brytanii, który każdego roku zabija ponad 2500 osób. Opalanie się w dzieciństwie niemal podwaja ryzyko zachorowania na raka skóry (czerniaka) w wieku dorosłym. Ponad jedna piąta respondentów ankiety stwierdziła, że latem trudno jest im posmarować dzieci kremem do opalania. Z kolei 15% powiedziało, że ich maluchy nigdy nie chcą, aby ponownie nasmarować je kremem z filtrem.  Jeden na sześciu rodziców nie wiedział, że UV oznacza ultrafiolet, a jedna trzecia badanych nie wie, że promienie UVB mogą przyczynić się do raka skóry.

Jak chronić dzieci przed słońcem i oparzeniami słonecznymi?

Matthew Patey, dyrektor generalny British Skin Foundation, powiedział: "Wiemy, że uszkodzenia UV w dzieciństwie znacznie zwiększają ryzyko zachorowania na raka w wieku dorosłym, dlatego konieczne jest, aby świadomość słońca stała się istotną częścią edukacji zarówno w domu, jak i w szkole".

źródło: https://www.independent.co.uk


Komentarze