Kategorie bloga
Woda ryżowa pomaga rozwiązać 4 problemy zdrowotne występujące u dzieci!

Woda ryżowa pomaga rozwiązać 4 problemy zdrowotne występujące u dzieci!


Zaczęłaś właśnie odstawianie dziecka od piersi? Zastanawiasz się nad wprowadzeniu wody ryżowej do diety malucha? Jeśli odpowiedziałaś "tak" na którekolwiek z tych dwóch pytań, ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

Woda ryżowa jest skrobią - produktem ubocznym, powstającym w wodzie, w której gotuje się ryż. Coraz więcej matek decyduje się na podanie wody ryżowej dzieciom jeszcze przed wprowadzeniem innych produktów. Zanim jednak zaczniesz karmić malucha wodą ryżową, powinnaś wiedzieć jakie posiada zalety i korzyści zdrowotne.

Woda ryżowa – na co pomaga?

1. Leczenie biegunki

Woda ryżowa pomaga w leczeniu biegunki? Jak najbardziej! Woda ryżowa jest skutecznym lekarstwem na biegunkę i inne problemy żołądkowo-jelitowe. Brytyjscy badacze stwierdzili, że doustne spożycie wody ryżowej może skutecznie zmniejszyć wydalenie stolca u niemowląt. Pomaga w leczeniu łagodnego i umiarkowanego zapalenia żołądka i jelit.

2. Wypryski/wysypka

Czy wiecie, że woda ryżowa może pomóc w leczeniu egzemy u Twojego dziecka? Brzmi nieprawdopodobnie, ale to prawda. Małe dzieci są często ofiarami wyprysku, zapalenia skóry. Weź 2 szklanki wody ryżowej i wymieszaj je z wodą do kąpieli. Oleje obecne w ryżu nawilżają skórę Twojego malucha, łagodząc przy tym suche plamy.

3. Gorączka

Woda ryżowa może również pomóc w obniżeniu gorączki u dziecka. Odcedź wodę z ryżu i podawaj maluszkowi w małych porcjach.

4. Brak energii

Regularne spożywanie wody ryżowej dostarczy energii Twojemu dziecku. Woda ryżowa zawiera duże ilości węglowodanów, które pomagają zaspokoić zapotrzebowanie na energię Twojego malucha po długim dniu zabawy.

Jedna uwaga:

Jeśli Twoje dziecko nigdy wcześniej nie jadło wody z ryżem, możesz skonsultować się z pediatrą przed włączeniem go do diety. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na jęczmień i owies, istnieje ryzyko, że może być uczulone również na ryż. Pamiętaj, woda ryżowa nie zawiera wystarczającej ilości minerałów i nie zastąpi minerałów, które dziecko traci podczas biegunki.

Jak przygotować wodę ryżową?

Przygotowanie wody ryżowej jest niezwykle łatwe. Będziesz potrzebować:

  • Dwie łyżki ryżu
  • 1 szklankę wody

Przygotowanie:

Umieść ryż w rondlu i dodaj do niego wodę. Gotuj, aż do miękkości. Odcedź ryż i pozostaw wodę. Twoja woda ryżowa jest gotowa. Przed podaniem dziecku rozcieńczyć wodę ryżową z czystą wodą.

Jak widzisz, wystarczy Ci tylko ryż i woda by przygotować miksturę o wspaniałych właściwościach zdrowotnych. Bez żadnych dodatków, konserwantów i ulepszaczy.

źródło: http://www.momjunction.com
źródło zdjęć: pixabay.com


Komentarze