Piknik w EKOPARKU

Zakończyła się budowa ostatniego etapu Ekoparku w Ursusie. Oznacza to, że mieszkańcy dzielnicy Ursus mogą już w pełni cieszyć się pierwszym takim terenem zieleni w Warszawie, zlokalizowanym przy ul. Gierdziejewskiego. Z tej okazji 22 września br. w godzinach 14:00-18:00 dzielnica zorganizuje piknik rodzinny, którym przypieczętuje otwarcie całego obiektu.

Podczas pikniku rodzinnego na uczestników wydarzenia będą czekały liczne atrakcje. Niezależnie od wieku mieszkańcy wezmą udział w warsztatach, konkursach z wiedzy przyrodniczej oraz z wiedzy o dzielnicy, grach interaktywnych i terenowych, a także w pokazach multimedialnych. W ramach zajęć o charakterze animacyjnym uczestnicy będą malować torby i budować budki dla ptaków. W międzyczasie odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci, którego tematem będzie ekologia. Poza zabawą w rodzinnej atmosferze, piknik ma również służyć informowaniu mieszkańców o zrealizowanej inwestycji oraz o tym jak ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia mają tereny zieleni zlokalizowane w miastach. Każdy z przybyłych mieszkańców wyniesie z pikniku ciekawą wiedzę o odnawialnych źródłach energii, o zachowaniach proekologicznych, a także o tym jak ważny udział w dbałości o środowisko miejskie mają środki finansowe Unii Europejskiej.

Dzielnica Ursus z roku na rok zmienia swoje oblicze. Powstające nowe parki i łąki kwietne są dowodem na to, że miejsce, w którym niegdyś kwitł głównie przemysł, może stać się przestrzenią przyjazną środowisku.

Zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy .

Wstęp wolny

Zostaw komentarz

Szczegóły wydarzenia
 • Początek wydarzenia
  22 września 2019 14:00
 • Koniec wydarzenia
  22 września 2019 18:00
 • Status
  Zakończone
 • Kategoria
 • Adres
  Warszawa - Ursus