Zjadamy ostatki | warsztaty kulinarne

????Ekologiczny Wrzesień w CK Agora ????

Konsumpcjonizm robi się powoli niemodny, a filozofia ZERO WASTE zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Zapraszamy na warsztaty kulinarne, podczas których nauczymy się jak gotować by nie marnować. Ponadto uszyjemy woreczki zakupowe z firanek, spróbujemy swoich sił w konkursie na przepis ZERO WASTE oraz dowiemy się jak ograniczyć zużycie plastiku w życiu i jak lepiej przyjaźnić się z naszą planetą. To też okazja do skorzystania z mobilnej jadłodzielni Foodsharing Wrocław w Centrum Kultury Agora – 16 października, gdzie będzie można zostawić lub pobrać nadwyżki jedzenia.

?Rozkład jazdy?

NIE MASZ CO ZROBIĆ Z RESZTKAMI JEDZENIA? PRZYNIEŚ JE DO NAS i WYKORZYSTAJ JE PODCZAS WARSZTATÓW / dla osób 16 +

?Zwiędłe 14.09.2019 / sobota / godz. 11.00 – 14.00 / sala klubowa
Świeże i pachnące produkty zawsze smakują najlepiej, ale te już kilkudniowe i niekoniecznie wizualnie apetyczne – mniej. Jednak podwiędłe warzywa i pomarszczone owoce potrafią zaskoczyć. Wspólnie z Joanną Aniszczyk przygotujemy oryginalne dania, bazujące na „zielonych” resztkach. Joanna to poszukującą nowych smaków dziennikarka kulinarna, autorka popularnego bloga o jedzeniu I love to eat

?Czerstwe 21.09.2019 / sobota / godz.11.00 -14.00 / sala klubowa
Najlepsze nawet przechowywanie pieczywa nie uchroni nas przed marnowaniem. Co zatem zrobić z resztek, aby ograniczyć wyrzucanie chleba? Swój pomysł podpowie Aleksandra Bolek – mieszkanka i miłośniczka Karłowic. Pomysłodawca i lider projektu kulinarnego Karłowice gotują – się, zajmuje się kulinarnymi nowinkami na osiedlu opisuje je na łamach KURIERA KARŁOWICKIEGO.

?Porzucone 28.09.2019 / sobota / godz.10 – 13.00 / sala klubowa
Pewnie wiele osób ma w czeluściach swoich spiżarek produkty, których nie wie jak wykorzystać lub po prostu o nich zapomniała, najczęściej są to przetwory różnego typu od kiszonych ogórków po dynie w cynamonowej zalewie. Co z nimi zrobić pokaże Sylwia Majcher – współautorka akcji Wrocław nie marnuje i autorka książki Gotuje nie marnuje.

ALTERNATYWA DLA PLASTIKOWYCH SIATEK? NIE ZAPOMNIJ O STAREJ FIRANCE! / warsztaty rodzinne

➡️Warsztat szycia woreczków 25.09.09 / środa / godz.17.00 – 19.00 / sala konferencyjna
Czy Ty też masz dość plastikowych siatek, których używasz jedynie do transportu owoców i warzyw i przeraża Cię ilość śmieci, którą produkujemy na co dzień? Pokaż swojemu dziecku, że można inaczej i przyjdź z nim na warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Wilczyńska – mieszkanka Różanki, absolwentka PWr. Hobbystycznie zajmuje się odnawianiem mebli.

?Zapisy na poszczególne warsztaty ?bolek.aleksandra@gmail.com

Wstęp wolny

Karłowice gotują - się
Centrum Kultury Agora

Zostaw komentarz

Szczegóły wydarzenia
 • Początek wydarzenia
  14 września 2019 11:00
 • Koniec wydarzenia
  28 września 2019 14:00
 • Status
  Zakończone
 • Adres
  Centrum Kultury Agora ul. Serbska 5a, 51-111 Wrocław
 • Email
  bolek.aleksandra@gmail.com