5 miejscowości nad morzem idealnych na rodzinne wakacje. Zobacz, gdzie warto pojechać
Rodzinne wakacje nad morzem to często moment wyczekiwany przez cały rok; moment z którym wszyscy uczestnicy wyjazdu wiążą duże nadzieje, gdy wreszcie można zrelaksować się i wypocząć, po prostu pobyć razem. Jak jednak zorganizować pobyt, by nie był rozczarowaniem? Przeczytaj nasze wskazówki i zobacz, które miejscowości są polecane na rodzinne wakacje z dziećmi. Co należy sprawdzić zanim zarezerwujesz wyjazd z dziećmi nad morze?
Wybierz odpowiednie miejsce noclegowe
Najważniejszą kwestią, nad którą należy się zastanowić planując wakacje nad morzem, będzie poszukanie odpowiedniego miejsca na nocleg. Podczas gdy hotele sprawdzają się dla par i na służbowe wyjazdy, w przypadku rodzin z dziećmi o wiele lepszym rozwiązaniem może być rezerwacja domku letniskowego. To bardzo wygodne rozwiązanie – dzieci chętnie spędzają czas na zabawach na terenie ośrodka, a dorośli nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo. Często jest to również opcja znacznie bardziej opłacalna pod względem finansowym: koszt wynajmu domku podzielony na poszczególne osoby jest znacznie mniejszy niż wynajęcie osobnych pokoi w hotelu, zwłaszcza jeżeli korzysta się serwisów umożliwiających bezpośredni kontakt z obiektem, jak e-wczasy.pl.
Sprawdź dostępność atrakcji na terenie ośrodka
Bardzo często na terenie ośrodków wczasowych znajdują się liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi: baseny, place zabaw, boiska, grilla. Zdarza się, że goście dopiero ostatniego dnia wyjazdu odkrywają, że mogli korzystać z fajnej świetlicy ze stołami do bilarda i piłkarzykami, jednak wcześniej się tym nie zainteresowali. Warto wcześniej sprawdzić dokładnie, jakie są możliwości i co zawarte jest w cenie pobytu.
Sprawdź jak wygląda kąpielisko
Jadąc nad morze zapewne planujecie spędzać czas na plaży. Aby nie było rozczarowania, warto wcześniej dokładnie sprawdzić, jak wygląda kąpielisko: czy plaża jest szeroka, zadbana? Czy znajdują się na niej jakieś udogodnienia i atrakcje dla rodzin? Jakie jest zejście do morza? Zwłaszcza w przypadku wyjazdów z młodszymi dziećmi, dobrze, by było ono łagodne, dzięki temu nie trzeba będzie się obawiać o bezpieczeństwo maluchów w wodzie. Istotną podpowiedzią mogą być “Błękitne Flagi” przyznawane kąpieliskom, które spełniły rygorystyczne
kryteria związane m.in. z czystością i bezpieczeństwem.
Pomyśl o tym, w jaki sposób będziecie spędzać czas przy gorszej pogodzie
Niestety, pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna. Z tego powodu należy liczyć się z tym, że prawdopodobnie nie wszystkie dni będzie można spędzić na plaży i warto pomyśleć o wyborze miejscowości, gdzie nie brakuje innych możliwości ciekawego spędzenia czasu – są na przykład interesujące muzea, rodzinne parki rozrywki czy infrastruktura sportowa. Uwzględniając to, Twoje wczasy nad morzem nie będą uzależnione od pogody.
Miejscowości polecane na rodzinne wakacje:
- Międzyzdroje – do przyjazdu do Międzyzdrojów zachęca przede wszystkim bardzo ciekawe położenie kurortu na wyspie Wolin, na pograniczu Wolińskiego Parku Narodowego, który wręcz zaprasza do długich spacerów wśród wydm, lasów i torfowisk. Miasto słynie przede wszystkim z molo, Promenady Gwiazd i festiwalu odbywającego się tutaj corocznie na początku lipca. Warto przyjechać tu wypocząć na pięknej plaży i zobaczyć zabytkowe zabudowania uzdrowiskowe.
- Władysławowo – to miasto, które przyciąga ogromną liczbą atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na ciągnącej się kilometrami plaży wydzielono aż pięć kąpielisk. W sezonie letnim przy promenadzie – Alei Gwiazd Sportu często odbywają się koncerty, pokazy, wybory miss. Z dziećmi warto odwiedzić Domek Do Góry Nogami, park rozrywki z karuzelami Ocean Park, wesołe miasteczko czy park linowy.
- Kołobrzeg – to idealny wybór dla rodzin, które pragną połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem. W mieście znajduje się port, molo i wydzielone trzy duże kąpieliska. Jednocześnie nie brakuje ciekawych zabytków: można zobaczyć między innymi latarnię morską, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem i Muzeum Oręża Polskiego.
- Łeba – to miejscowość pięknie położona między wybrzeżem Bałtyku i jeziorami Łebsko i Sarbsko. Tym, co wyróżnia ją spośród innych polskich kurortów jest unikatowa na skalę Europy atrakcja przyrodnicza: “ruchome” wydmy na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.
- Darłówko – to wypoczynkowa część Darłowa położona u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku, gdzie znajdują się dwa kąpieliska. Będąc w Darłówku warto zobaczyć port, latarnię morską i Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.